Leden 2012

Betlémské světlo ve Vimperku

30. ledna 2012 v 14:56 | Michalind@
17.12. dovezli skauti Betlémské světlo do Vimperka. Damiáni společně s Artegem, Boučkem a dětmi z mateřské školky připravili živý betlém na placu před pizzerií Marco. Malý příběh o zrození Ježíška.

Odkazy na články
Čertovská škola - Vimperk 5.12.2011

30. ledna 2012 v 14:51 | Michalind@
Derniéra naší pohádky Čertovská škola proběhla ve Vimperku 5.12. Přípravy byly veliké. Diváků přišlo do MěKS opravdu hodně. Opozdilci museli postát po okrajích. Pohádka o tom, jak to vypadá v čertovské škole, sklidila veliký úspěch.
Čertice, které se vypravily na školní exkurzi do Čertova mlýna, se zde učí něco o jejich historii. Když si prohlédly i Martinův kabát i s úpisy, naučili se, jak se v takovém čertovském mlýně straší. Jenže to ještě netuší, že v tomto mlýně spí 3 andělé stážní - Marek, Matouš, Jan. Čertice je objeví a rozhodnou se je utancovat. Vypraví se pro potřebné indegrience do lesa. Andílky zachrání anděl Lukáš.
Mladá čertice Hexana se vrátí z lesa dříve a andělé jí chtějí potrestat. Lukáš se čertice zastane a zamiluje se do ní. Hexana je nakonec odsouzena paní profesorkou Huňkovou k životu na zemi a je zbavena znaků dábelských. Nakazila se totiž bacilem lásky a andílky nechala uprchnout. Nejen Hex- teda Helena, ale i Lukáš už není andělem, poznal lásku muže k ženě a skončil stejně jako Helena.
Pohádka nakonec nedopadla zas tak špatně. Mikuláš rozdal dětem dárečky a všichni nadšeně tleskali :-)Čertovská škola - Buk 3.12.2011

30. ledna 2012 v 14:42 | Michalind@
Dnešní večer jsme se s pohádkou vypravili do nedaleké vesničky jménem Buk. Představení se dětem líbilo a samozřejmě se neobešlo i bez pláče. Ti nejmenší měli opravdu veliký strach.
Ale za to, že byly děti celý rok hodné, dostaly každý od Milukáře balíček sladkostí. Ovšem, jen když zazpívaly nebo řekli nějakou básničku.

Čertovská škola - Vacov 27.12.2011

30. ledna 2012 v 14:27 | Michalind@
27.11. jsme v obecním sále ve Vacově zahájili první advent a to pohádkou s názvem Čertovská škola. Přípravy byly opravdu veliké. Naštěstí se vcelku vše povedlo. Dětem se pohádka moc líbila a diváků přišlo téměř 250!